English Dutch French German Greek Italian Norwegian Portuguese Russian Hebrew Ukrainian Turkish

CASTELLO DI AKYARLAR OTELİN HİKAYESİ

PDFYazdıre-Posta

Belkız ile Ali PULAT evlendikleri ve ilk evleri olan bu eski ev BODRUM AKYARLAR da KOCA EV olarak geçen eski tarihi binanın yanındaki küçük ev dir.
Bu evin arka bahçesine yapılmış olan Otelimize Ali PULAT vefat edince BELKIZ Pulat tarafından ALiBEY otel olarak isim verilmiş, BELKIZ PULAT bu otelde yaptığı misafirperverliği, temizliği ve yemekleri ile gazetelere konu olmuş çok güzel takdirler kazanmıştır.

Daha sonra Belkız PULAT'ın vefatı ile çocukları MUSTAFA ve İBRAHİM PULAT anne ve babasının isimlerini yaşatmak için otele onların isimlerini vermiştir.Tabiki bir farkla babalarının gençliğinde annelerine BELKIZ yerine BALKIZ'ım diye seslenişlerini unutmayarak ve işte Ali ve Belkız; Castello di Akyarlar.

Bodrum yarımadasının en güzel koylarından Akyarlar’da, denizin hemen dibinde güzel bahçeli, güzel "tavernalı" son derece rahat bir otel.

O kadar dibinde ki deniz tarafından gelirseniz ayağınızı suya sokmadan girmek neredeyde imkansız. Evsihibi İbrahim Pulat artık pek bulunmayan centilmenleren. Bir "one man show" şeklinde yürütüyor işi. Her yerde eli var. Rahatsız etmeyen bir titizlik söz konusu. Otelin geçmişi hayli eskilere dayanıyor. Annesi ve babası yıllar önce kurmuşlar oteli. Ancak ailenin buradaki varlığı bir asırdır sürüyor. Otelin hemen yanında duran tarihi bina İbrahim Pulat’ın doğduğu ve büyüdüğü bina. Büyük dede yörenin ileri gelenlerindenmiş. Restore edildiği vakit Bodrum’un en şahane binası olacağı kesin. Deniz hakikaten çok güzel. Karşı taraf İstanköy (Kos) adası. Kayıkla bile gidilir dedirtecek kadar yakın.. Otel yaz kış açık. Tavernasının eğlenceli olduğu söyleniyor.

CASTELLO DI AKYARLAR OTELİN HİKAYESİ

REZERVASYON İŞLEMLERİNİZ

LÜTFEN Direkt REZERVASYON
İşlemleriniz
için
Konaklama Tarihlerini
ve Kişi sayısını
YETİŞKİN ve ÇOCUK
belirterek
otelcastello@gmail.com
iletin veya Sefa Beyi
0 532 321 76 20 arayın

CASTELLO DI AKYARLAR

Restoran
Bar
Bahçe
Özel Plaj
Denize gerçek sıfır
Deniz ve sahil kum
Boutique service
Adres :Yalı C 45 48980 Akyarlar Bodrum
Telefon :(0252) 393 60 25
Cep :(0532) 321 76 20
Fax :(0252) 393 62 33
Email :info@balkizali.com
otelcastello@gmail.com
Web :castellobodrum.com
Kapasite : 20 birim, 54 toplam yatak
Havaalanı :Milas-Bodrum 55 km
Nereye yakın : Bodrum 19 km

FREE WIRELESS

Wireless

Castello Di Akyarlar Otel Bodrum: ANA SAYFA HAKKIMIZDA