Bodrum'un en şirin ve prestijli butik otellerinden Castelino Akyarlar'ın Hikayesi;

Yaz Kış 12 Ay Açık olan Otelimiz ve Restaurantımız ile siz değerli misafirlerimizi bir deniz ve doğa cenneti olan Akyarlar’da ağırlamaktan gurur duyarız. 

HİKAYEMİZ

Her şey böyle başladı…

Belkız ile Ali PULAT evlendikleri ve ilk evleri olan bu eski ev BODRUM AKYARLAR da KOCA EV olarak geçen eski tarihi binanın yanındaki küçük evdir.
Bu evin arka bahçesine yapılmış olan otelimize Ali PULAT vefat edince BELKIZ Pulat tarafından ALiBEY Otel ismi verilmiş, BELKIZ PULAT bu otelde yaptığı misafirperverliği, temizliği ve yemekleri ile gazetelere konu olmuş, çok güzel takdirler kazanmıştır.

Daha sonra Belkız PULAT’ın vefatı ile çocukları MUSTAFA ve İBRAHİM PULAT anne ve babasının isimlerini yaşatmak için otele onların isimlerini vermiştir. Tabi ki bir farkla, babalarının gençliğinde annelerine BELKIZ yerine BALKIZ’ım diye seslenişlerini unutmayarak ve işte Ali ve Belkız; Castelino Akyarlar.

Bodrum yarımadasının en güzel koylarından Akyarlar’da, denizin hemen dibinde güzel bahçeli, güzel “tavernalı” son derece rahat bir otel.

O kadar dibinde ki, deniz tarafından gelirseniz ayağınızı suya sokmadan girmek neredeyde imkansız. Ev sahibi İbrahim Pulat artık pek bulunmayan centilmenlerden. Bir “one man show” şeklinde yürütüyor işi. Her yerde eli var. Rahatsız etmeyen bir titizlik söz konusu. Otelin geçmişi hayli eskilere dayanıyor. Annesi ve babası yıllar önce kurmuşlar, oteli. Ancak ailenin buradaki varlığı bir asırdır sürüyor. Otelin hemen yanında duran tarihi bina İbrahim Pulat’ın doğduğu ve büyüdüğü binadır. Büyük dede yörenin ileri gelenlerindenmiş. Restore edildiği vakit, Bodrum’un en şahane binası olacağı kesin. Deniz hakikaten çok güzel. Karşı taraf İstanköy (Kos) Adası. “Kayıkla bile gidilir.” Dedirtecek kadar yakın. Otel yaz- kış açık. Tavernasının eğlenceli olduğu söyleniyor.

 

Rezervasyon İşlemleriniz

LÜTFEN Direkt REZERVASYON İşlemleriniz için Konaklama Tarihlerini ve Kişi sayısını YETİŞKİN ve ÇOCUK belirterek otelcastello@gmail.com iletin veya Sefa Beyi 0 532 321 76 20 arayın
turkey

CASTELINO AKYARLAR

Adres :Tarık Akan Cad. No: 45 48980 Akyarlar Bodrum
Telefon:(0252) 393 60 25
Cep :(0532) 321 76 20
Fax :(0252) 393 62 33
Email :info@balkizali.com
otelcastello@gmail.com
Web :castellobodrum.com
Kapasite :20 birim, 54 toplam yatak
Havaalanı :Milas-Bodrum 55 km
Nereye yakın:Bodrum 19 km

FREE WIRELESS

wirelessse
Rakamlarla bİZ

Tecrübe & Güleryüz

Misafirlerine Ege yaşamını hissettirmeye adanmış  31 yıl.

bugüne Dek yaklaşık KONAKLAYAN MİSAFİR sayısı

ÜZERİNDE BALIK SERVİS EDİLDİ

ÜZERİNDE MERHABA DENİLDİ

KEZ ÇAY DEMLENDİ

ÖZELLİKLER

NE SUNARIZ?

Günlük Taze Menüler

Aynı zamanda yerel bir aşçı olan İbrahim Sefa Pulat Bey, yerel çiftçilerden alışveriş yaparak toparladığı taze sebze ve meyveleri sunmaya bayılır.

Sessizlik ve Sevgi

Gün ortasında Castelino’da sakin bir hayat vardır. Birbirine saygılı misafirleriyle Castelino,  özellikle zihin dinlenmesi yapmak isteyenlere uygun bir yerdir.

Konfor ve Erişim

Butik otelimiz, denize sıfırdır. Hemen yanından dolmuş hattı geçmektedir. Hem merkeze yakın ve hem de gürültüden uzak.

Şeffaf Fiyat Politikası

Rezervasyon ettirdiğinizde gördüğünüz fiyatlardan başkası ile karşılaşmazsınız. Fiyatlarımızı websitemiz üzerinden ilan etmekteyiz.

İstikrarlı Hizmet

31.Yılımızı kutladığımız şu günlerde kalite, güven ve dostluk ilkesi ile hareket ederek bugünlere geldik ve bunu muhafaza ediyoruz.

Butik Otel Ambiyansı

Sıradan Bodrum otel ve apartlarından farklı olmak için butik konseptimizi her yıl eskiyi koruyarak ve geliştirerek yenilemekteyiz.