Rezervasyon

REZERVASYON VE KONAKLAMA ŞARTLARI

Castelino Akyarlar Oteli Rezervasyon, Konaklama ve rezervasyon İptal Şartları:

– Sadece yazılı yapılan ve rezervasyon sistemimizde kayıt altına âlinmiş Rezervasyonlar geçerlidir.

– Ön ödeme yapılmamış ve onaylanmış bir rezervasyon, eğer belirlenen Kaporası ödeme Opsiyonu tarihine kadar ödenmez ise Rezervasyon geçersizdir.

– Konaklama ücreti ( Kapora ücreti dışında ) Otele Girişte ödenecektir. 

– Kaparosu ödenmiş bir rezervasyonun,

a) 15 gün öncesine kadar iptali halinde 1 gecelik konaklama ücreti ve paranın geriye havale ücreti kesilir.

b) 14 ile 7 gün öncesine kadar yapılan iptallerde 2 gecelik konaklama ücreti ve havale ücreti kesilir.

c) 6 ile 2 gün öncesine kadar yapılan iptallerde ise 3 gecelik konaklama ücreti ve havale ücreti kesilir.

d) 1 gün öncesi yapılan İptallerde 4 gecelik ücret ve konaklamanın ilk gecesi sonrası yapılan iptallerde İptal sebebinin, verilmesi gereken hizmetin verilememesi ve bunun sebebinin bizden kaynaklanmaması durumunda 3 gecelik ücret alınır. No Check-In durumunda odanın bos kalması dolayısıyla meydana gelen zararın zarar veren tarafından karşılanması nedeniyle Kaparo yanar. OnLine çalışan ve bizimde hizmetlerimizi sattığımız Rezervasyon Sistemleri ( Expedia, Booking.com gibi… ) üzerinden yapılan İptallerde öncelikle Otelimizin Rezervasyon İptal şartları geçerlidir.

e) Tarihleri kaparonun ödenmesi ile kesinleşmiş bir Rezervasyonun tarihinin değiştirilmesi ancak ayni konaklama gece sayısına eşdeğer bir konaklama için yapılabilir ve ödenen kaparo sadece bir defaya mahsus olmak üzere değiştirilmiş tarihler için geçerli olur. Yeni rezervasyonun tam olarak gerçekleşmemesi durumunda ise Kaparo yanar.

f) Rezervasyon tarihinin değiştirilmesi ancak yer durumunun uygunluğu olasılığında yapılır ve oda tipinin uygunluğu garanti edilemez.

g) Rezervasyonlar en az 4 gece konaklama için yapılır. Bunun altı konaklama süreleri Özel Fiyatlardan veya Promosyon Fiyatlarından faydalanamaz.

h) Girişten sonraki ilk 12 saat içinde ve yazılı olarak yapılmayan eksik, temizlik hataları ve bozukluklar Konaklamanın İptali için sebep teşkil etmez. İşletmeye eksiklikleri gidermek için 3 – 4 saat zaman verilmelidir. Bu durumdan kaynaklanan veya bunu bahane gösterilerek yapılan Keyfi İptallerde ise 4 gecelik ücret alınır.

i) Konaklamanın başlangıcındaki Sağlık veya Kaza raporu olmayan veya Sağlık durumunu öne sürerek yapılan münferit iptallerde toplam yapılan rezervasyon ücreti veya bu durumları kapsayan geçerli bir Seyahat İptal sigortası sunulması gereklidir.

j) Check-in saatleri en erken gündüz saat 13.00 de ve en geç gece saat 22.00 de gerçekleşebilir.

k) Konaklama sürecinde odalarımızda sigara içilmesi ve dışarıdan yiyecek, içki ve uyuşturucu maddelerin getirilmesi yasaktır.

l) Konaklama sürecince ıslak havlu veya çamaşırların bunların kurumaları için tasarım edilmiş kurutmalıklarda yapılabilir. Islak çamaşır veya havluların diğer misafirlerimizin gözleri önündeki yerlerde veya balkonlarda asılması isletme kurallarına aykırıdır.

m) Odaların elektrik ihtiyacını sağlamak amacıyla oda anahtarları ile beraber verilen Energie Saver lerin perçinlenmiş hakalardan çıkarılmaları veya kırılmaları yasaktır ve aksini yapanlar bu zararı ödeyeceklerdir.

n) Odalarda yapılan bilinçli tahribat veya hasar, hasarı yapan tarafından karşılanır.

o) Otelimizin su ihtiyacı Köy ve muhtarlık tarafından temin edildiği için su şebekesinde meydana gelecek su kesilmesi veya düşük basınç ve bundan kaynaklanabilecek yoksunluktan veya zarardan Otelimiz mesuliyet almayacaktır.

p) Sahildeki şemsiyeler ve şezlonglar Otel misafirlerinin ve otel dışından sezon rezervasyonu yapan misafirlerin kullanma alanları olarak ikiye ayrılır. Otel dışından gelen misafirlerin rezervasyon yaptıkları alan olarak denizin üstüne kurulmuş olan kum terese belirlenmiştir. Otel müşterileri için genelde tas binaların teraslarının hemen önündeki şezlonglar ön görülmüştür.

q) Sabah kahvaltı saatleri her gün saat 08.00 ile 10.30 arasıdır. Saat 10.45 den sonra istenen kahvaltı alakart olarak hazırlanacaktır ve ücrete tabiidir.

Teşekkürler, iyi tatiller……

Sefa I. Pulat
Castelino Akyarlar


En Düşük Fiyat Garantisi
Güvenli Rezervasyon
Ücretsiz İptal

İletişim

  0 252 393 60 25
  0252 393 62 33
  otelcastello@gmail.com
  Tarık Akan Cad. No:45 Akyarlar Mah. Bodrum Muğla

Misafir Yorumları

Emre Tufan 03.06.2022 Saat 5’e doğru Castelino size ev yapımı hamur işle ....
Etem Demirci 03.06.2022 Usul usul eserken meltem üzerinize doğru, sanki ye ....
Hande Aytemiz 03.06.2022 Leleg Köy Kahvaltısı, Bodrum’daki kahvaltı mekanla ....
Kazım Üçer 03.06.2022 Ege denildiğinde aklıma tazelik sağlık ve zindelik ....